LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11108034
*
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 22 2017
at 19:55:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/5 08:50:42
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
7242 TABLE LAMP
Fd fotogen. Height: 55 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:46
-
7241 TABLE LAMP
Fd Fotogen. Height: 58 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:06
-
7240 TABLE LAMP
brass. Height: 40 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:25
-
7246 TABLE LAMP
med glasskärm. Height: 30 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:35
-
7245 TABLE LAMP
metal and glass. Height: 44 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:33
-
7244 TABLE LAMP
Strindbergmodell. Height: 40 ca,
Present: SEK 450
Auction ends
this Monday
13 maj at 19:06
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/5 08:50:42 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
7242 TABLE LAMP
Fd fotogen. Height: 55 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:46 -
7241 TABLE LAMP
Fd Fotogen. Height: 58 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:06 -
7240 TABLE LAMP
brass. Height: 40 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:25
-
7246 TABLE LAMP
med glasskärm. Height: 30 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:35 -
7245 TABLE LAMP
metal and glass. Height: 44 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
13 maj at 18:33 -
7244 TABLE LAMP
Strindbergmodell. Height: 40 ca,
Present: SEK 450
Auction ends
this Monday
13 maj at 19:06